Skorobogatov: “Putin’in kaderi Pussy Riot’un elinde” (GazeteA24)

Belçika’da yaşayan Rus yazar Aleksandr Skorobogatov, Rusya’da rejiminin sınırsız bir küstahlılığı olduğunu söyledi.

GazeteA24 /Dış Haberler 

Belçika’da yayımlanan liberal görüşlü günlük gazete De Standaard’a konuşan Rus yazar Aleksandr Skorobogatov, Rusya rejiminin müzik grubu Pussy Riot’a açtığı davanın gelişmelerinin Rusya rejiminin küstahlık konusunda sınırları olmadığını gösterdiğini söyledi. 

Yazar gazeteye şöyle konuştu: “Bugün müzik yapan anneleri linç eden, yarın Suriye’de olduğu gibi protestoculara ateş eder. Putin rejimi görev süresinde ilk kez bu kadar büyük bir muhalefetle karşı karşıya. Hükümet kendisini tehdit altında hissediyor ve bu nedenle muhaliflere şu mesajı yolluyor: ‘Size karşı var gücümüzle mücadele edeceğiz. Gücümüzü elimizden aldırmayacağız. Sonucu ne olursa olsun…’ Pussy Riot davası da bu harekatın bir parçası. 

Putin artık geri dönüşü olmayan bir noktaya geldi. Protesto hareketi, suçsuz üç kadının mahkum edilmesiyle sonuçlanacak bu utanç verici dava süreciyle birlikte daha da sertleşmeli. Devlet eğer protestoculara karşılık verecek olursa, Putin de 1989 yılında Çin’in Tiananmen meydanında yaşananan halk ayaklanmasına benzer bir gün yaşayabilir.”

http://www.gazetea24.com/haber/skorobogatov-putinin-kaderi-pussy-riotun-elinde_135370.html

Read more press about scrittore russo Aleksandr Skorobogatov

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.